Продавница

Безглутенски Колачи Со Брусница и Гоџи

(1 customer review)

134.00ден

Состав:

*Нерафинирано кокос масло, *компиров скроб, *пченкарен скроб, *гоџи (5%), * брусница (5%), *кафеав шеќер, *оризово брашно, *чиа семе, *сончоглед, *семки од тиква, *ленено семе, *ореви,  *бадеми, *експандирана хељда, *експандирано просо, *сода бикарбона, *цимет, *ванила, ксантан гума, хималајска сол. *Состојки од сертифицирано органско потекло.

Description

Состав:

*Нерафинирано кокос масло, *компиров скроб, *пченкарен скроб, *гоџи (5%), * брусница (5%), *кафеав шеќер, *оризово брашно, *чиа семе, *сончоглед, *семки од тиква, *ленено семе, *ореви,  *бадеми, *експандирана хељда, *експандирано просо, *сода бикарбона, *цимет, *ванила, ксантан гума, хималајска сол. *Состојки од сертифицирано органско потекло.

Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Не содржи глутен. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100г. Енергија: 493 kcal/2062 KJ, јагленихидрати 58 гр, од кои шеќери 11гр, масти 26 гр, од кои заситени 17 гр, протеини 5.2 гр, сол 0.5гр, влакна 2.2гр.

1 review for Безглутенски Колачи Со Брусница и Гоџи

  1. Dance

    Vkusni Kolaci

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Cart