Продавница

Безглутенски колачи со какао и агаве

(1 customer review)

134.00ден

Состав:

*Компиров скроб, *нерафинирано кокос масло, *пченкарен скроб, *агаве сируп (20%), *меласа, *оризово брашно, *како (5%), *безглутенско пециво, *цимет, *чиа семе, * ѓумбир во прав, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертиофицирано органско потекло.

Description

Состав:

*Компиров скроб, *нерафинирано кокос масло, *пченкарен скроб, *агаве сируп (20%), *меласа, *оризово брашно, *како (5%), *безглутенско пециво, *цимет, *чиа семе, * ѓумбир во прав, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертиофицирано органско потекло.

Не содржи глутен.  Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100гр: Енергија 480kcal/2008KJ, јагленхидрати 55гр, од кои шеќери 9гр, масти 26гр, од кои заситени 16гр, протеини 5гр, сол 0.5гр, влакна 3гр.

1 review for Безглутенски колачи со какао и агаве

  1. Nate

    Odlicno

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Cart