Продавница

Безглутенски колачи со портокал и орев

(1 customer review)

134.00ден

Состав:

*компиров скроб, *пченкарен скроб, *индиски орев (15%), *нерафинирано кокос масло, *кафеав шеќер, *оризово брашно, *масло од портокал (2%), *безглутенско пециво, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертифицирано органско потекло.

Description

Состав:

*компиров скроб, *пченкарен скроб, *индиски орев (15%), *нерафинирано кокос масло, *кафеав шеќер, *оризово брашно, *масло од портокал (2%), *безглутенско пециво, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертифицирано органско потекло.

Алерген инфо:

Содржи јаткасти плодови. Не содржи глутен. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100гр: Енергија 484kcal/2028KJ, јагленхидрати 56гр, од кои шеќери 11.9гр, масти 25гр од кои заситени 18гр, протеини 4.7гр, сол 0.5гр, влакна 1.9гр.

1 review for Безглутенски колачи со портокал и орев

  1. Marija

    Mnogu Vkusni Kolaci

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Cart