Продавница

Безглутенски Kолачи Со Кокос и Ориз

(1 customer review)

89.00ден

Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска, какао, кокос, чоколадни капки (какао, шеќер, соја лецитин, растително масло, ванила), бадем, чиа семе (5%), ванила.

Description

Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска, какао, кокос, чоколадни капки (какао, шеќер, соја лецитин, растително масло, ванила), бадем, чиа семе (5%), ванила.Алерген инфо: Содржи јатки и соја.Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

1 review for Безглутенски Kолачи Со Кокос и Ориз

  1. Ljuben

    Odlicni

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Cart