НАМАЗ СО СМРЧАК

180.00ден325.00ден

Состојки: сушен морел, наут, ладно цедено сончогледово масло, хималајска сол

Clear

Description

Смрчакот е едно од најздравите плодови на природата. Расте во рана пролет под јасика, пепел и цреша во планинските области. Тоа е многу редок вид на печурка и тешко може да се најде, затоа нејзината цена е висока на пазарот. Тој е одличен антиоксиданс. Богато е со витамини и минерали, а има корисен ефект врз работата на црниот дроб и кардиоваскуларниот систем.

Состојки: сушен морел, наут, ладно цедено сончогледово масло, хималајска сол

Additional information

Грамажа

175, 90

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “НАМАЗ СО СМРЧАК”

Your email address will not be published. Required fields are marked *