Продавница

ХЕРБАЛ ПРОПОЛИС


190.00ден

30% екстрат на прополис во алкохол со планински билки)
Овој производ е во течна состојба,со темна црвеникава боја спакуван во темни шишенца со капкалка.

Description

(30% екстрат на прополис во алкохол со планински билки)
Овој производ е во течна состојба,со темна црвеникава боја спакуван во темни шишенца со капкалка.

Покрај екстрахиран прополис содржи екстрат од неколку планински билки:кантарион,маточина, ајдучка трева,мајчина душица,рузмарин,горски чај,камилица,мента,коприва.
Прополисот во комбинација со планинските билки влијае позитивно на многу процеси во организмот.
Помага во превенција и лечење на многу болести,антибактериско,антитуморно,анаболичко,регенеративно и анестетично дејство.

Употреба:се ставаат 10-15 капки на коцка шеќер или лажичка мед,3пати на ден.Исто така 3 пати на
ден може да се земаат по 10-15 капки со мала количина на вода со која се исплакнува усната шуплина
или се прави гаргара на грлото.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ХЕРБАЛ ПРОПОЛИС”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Cart