ХУМУС КЛАСИК 175гр.

95.00ден

Description

Овој хумус е направен според традиционален рецепт од Блискиот исток, од каде потекнува овој вид храна. Хумусот е најздравиот намаз на светот, содржи двојно повеќе железо од месото, богат е со протеини кои го поддржуваат развојот и закрепнувањето на организмот како и функционирањето на имунитетниот систем, содржи и витамини од групата Б. Состојки: наут, тахини, лук, ладно цедено сончогледово масло, рафинирано сончогледово масло, хималајска сол, бибер, лист од  јаглика.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ХУМУС КЛАСИК 175гр.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *