КЕТО ЧОКО ВЕГЕ КРЕМ (ОРГАНСКИ) 250гр.

(1 customer review)

390.00ден

Крем чоколаден Кето Вега со Стевија!
Органски производ од крем какао со лешници Органски лешници, органско какао, органско кокосово масло, малку стевија и ништо повеќе!

Description

Крем чоколаден Кето Вега со Стевија!
Органски производ од крем какао со лешници Органски лешници, органско какао, органско кокосово масло, малку стевија и ништо повеќе! Овој крем чоколаден крем е погоден за луѓе кои се на диета со кето или ниско јаглени хидрати, и за сите оние кои избегнуваат шеќер. Препорачаниот дел е 35 g, или 2 лажици. По порција сервис крем Кето Вега Чоко содржи: 1,2 g природни шеќери 3,3 g јаглени хидрати 5,8 g растителни влакна 4,8 g протеини 21,5 гр маснотии

1 review for КЕТО ЧОКО ВЕГЕ КРЕМ (ОРГАНСКИ) 250гр.

  1. Ema

    Prekrasen Cokoladen Krem

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *