Повеќе Информации За ИРОН ТЕА

IronTea е целосно хербален производ кој содржи квалитетни билки од целиот свет. Чајот ќе ви помогне да ги изградите вашите здрави навики и да уживате во целосен живот исполнет со здравје и енергија.

IronTea е ехтремно погоден за луѓе со дигестивни проблеми и неправил стомак, при што ефектот на состојките е да се подобри метаболизмот Една паковка чај придонесува за остранување до 15кг месечно и е доволна за 40-дневен прием. Многу е важно е да бидете постојани во пиењето чаj за да постигнете саканиот ефект.

Со чајот добивате гратис пакетче со билка, кој има силен лаксативен ефект. Се препорачува само за луге кои имаат запек. Додајте 1/4 кафена лажичка кон веке приготвениот чај.

Начин на употреба
Ставате 1 лажичка чај во 150- 200 мл топла вода, а потоа промешајте додека чајот не се раствори.

Производот има многу корисни ефекти врз организмот:

  • го намалува апетитот
  • го подобрува метаболизмот
  • помага при согорување на маснотии
  • ги остранува токсините
  • го нормализира холестеролот
  • има позитивен ефект врз крвниот притисок
  • помага за одлична функција на дигестивниот систем
  • го намалува чуството на напнатост и непријатност
  • ја намалува потребата за кофеин и енергетски пијалоци

IronTea не е компактобилен со лекови зс висок крвен притисок. Не може да го консумираат бремени жени и лица со проблеми со срцето Се зема еднаш дневно, по можност наутро, 30 мин пред оброк.
Исклучително важно е да се прима доволно вода најмалку 2 литри дневно.

Состав:
хибискус, рузмарин, ленено семе,шафран, шипинка,сена, жаншен, калуна, сандалово дрво.

Имаме Потреба Од Соработници Од