АШВАГАНДА ВО ПРАВ (ОРГАНСКА) 150гр.

450.00ден

Out of stock

Description

Ашваганда секако не се зема поради неговиот вкус, но поради неверојатните здравствени ефекти. Меѓутоа, ако загреете некое млеко од зеленчук (оризот или киноата оди одлично), и го засладите со мед, супериорен сируп од кокос или некој друг засладувач, ќе добиете топол пијалок со доста добар вкус.

Препорачаната дневна доза е од 3 до 5 g на ден (од 1 до 1,5 лажички). Започнете со помала доза. Не треба да се надминува препорачаната дневна доза

Услови за чување: Да се ​​чува на суво место, на собна температура.

Предупредувања: Бремени жени и доилки, како и лица со специфични болести треба да се консултираат со лекар пред употреба. Но, ашвагандата обично не се препорачува за бремени жени.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “АШВАГАНДА ВО ПРАВ (ОРГАНСКА) 150гр.”

Your email address will not be published.

+0